
02 Feb Key of Amsterdam ‘Day & Night’ Collection
Key of Amsterdam
‘Day & Night’ Collectie
De historische set Stadssleutels van de stad Amsterdam vervaardigd door Bonebakker in 1806 zijn een een ‘signature piece’ voor Nederlands oudste juwelenhuis. In de 19e eeuw werd deze set bestaande uit een dag- en een nachtsleutel overhandigd aan zowel aan Napoleon als aan Koning Willem I, de eerste koning van de Nederlanden.
Het dag- en nachtconcept komt in de collectie tot uitdrukking in de zeer zeldzame, natuurlijke edelstenen die zijn gebruikt. De edelstenen, waaronder alexandriet, zultaniet, granaat en saffier, hebben een zeer bijzonder changeant effect, waardoor zij afhankelijk van de lichtval van kleur veranderen. Bij daglicht reflecteert de edelsteen een bepaalde tint en in de nacht bij kaars- of kunstlicht verandert de steen van kleur. Gezien de zeldzaamheid van de edelstenen kunnen veel van de juwelen als pièces uniques worden bestempeld.
Diverse elementen verwijzen naar of zijn rechtstreeks afkomstig uit het ontwerp voor de sleutels van Amsterdam. Er zijn hangertjes waarin de gehele sleutel wordt getoond, maar ook juwelen, zoals oorstekers en ringen, waarin alleen de kop van de sleutel wordt gebruikt als kerndesign.